11 listopada – Święto Niepodległości

9 listopada wszystkie przedszkolaki z Króla Maciusia I uroczyście obchodziły Święto Niepodległości. Z tej okazji każda grupa przygotowała występ. Jedne mówiły wiersze, drugie śpiewały piosenki. Wszystko po to, aby oddać hołd wszystkim walczącym o wolność naszego kraju, a także by przybliżyć dzieciom historię Polski. Trzeba w młodych pokoleniach od najmłodszych lat kształtować postawy patriotyczne, jak również zapoznawać z ważnymi wydarzeniami z przeszłości naszej ojczyzny.

Dzień później, 10 listopada dokładnie o 11:11 dołączyliśmy do akcji „Szkoły do hymnu” , podczas której w holu przedszkola rozbrzmiał hymn Polski i wszystkie dzieci oraz pracownicy przedszkola dumnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.