Zmiany w kwarantannie

Do tej pory kwarantanną byli obejmowani domownicy osób, które miały kontakt z zakażoną osobą. Teraz już nie będzie takiego obowiązku.

Jeśli więc np. w szkole zakażony był nauczyciel, to kwarantanną zostaną objęci jedynie uczniowie i pracownicy szkoły, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonym nauczycielem.

– Rodzina nie będzie już przebywać na kwarantannie razem z osobą, która miała kontakt z osobą dodatnią – informuje Urszula Połowianiuk, zastępczyni państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Białymstoku.

Zmiany spowodują, że mniej osób będzie przebywało na kwarantannie. Wcześniej jedno zakażenie w szkole powodowało, że na kwarantannę często kierowane były dziesiątki, a nawet setki osób. Zwłaszcza gdy zakażony był nauczyciel, który uczył w kilku klasach.

Nowe zasady obowiązują od wczoraj (26 października) i dotyczą nowych przypadków zakażeń. Te, które zostały potwierdzone wcześniej podlegają jeszcze starym procedurom.

źródło:Polska Times