Nasze przedszkole

Home / Nasze przedszkole

Witamy w przedszkolu Króla Maciusia I w Komornikach!

Przedszkole mieści się w dwukondygnacyjnym budynku w centrum Komornik, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej, oddanym do użytku w roku 1983. Na zapleczu znajduje się duży ogród z urządzonym placem zabaw dla dzieci i górką saneczkową. Ogród usytuowany jest z dala od głównej ulicy, otoczony parkanem, jest bezpieczny i przyjazny dzieciom (duża ilość drzew i roślin).

Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 17:00. W tym czasie odbywają się zajęcia i zabawy planowane, inspirowane przez nauczycieli oraz podejmowane z inicjatywy dzieci. W miesiącach letnich wymiennie z  innymi przedszkolami organizowany jest dyżur.

Dostosowani do potrzeb dzieci

W przedszkolu może przebywać 145 przedszkolaków w 6 grupach : Kukułeczki, Podróżnicy, Czarodzieje, Dobosze, Pisarze i Iskierki. Sale dla dzieci są przestronne, funkcjonalne , przytulne i bezpiecznie urządzone, wyposażone w zabawki, pomoce dydaktyczne, sprzęt do gier i zabaw. Wszystkie sale posiadają samodzielne węzły sanitarne. Przedszkole posiada również dobrze wyposażoną salkę do zajęć dodatkowych oraz pomieszczenia, w których gromadzone są pomoce dydaktyczne i dodatkowy sprzęt do zabaw oraz pokój nauczycielski.

Nasza misja

Nasze Przedszkole jest otwarte na oczekiwania i potrzeby dzieci i rodziców , to placówka mądrze wychowująca , radosna i bezpieczna, dbająca o rozwój wszystkich wychowanków, promująca działania twórcze, dobrze przygotowująca do podjęcia nauki w szkole. Stwarzamy warunki do rozwijania indywidualnych zainteresowań i uzdolnień dzieci. Praca wychowawczo – dydaktyczna prowadzona jest w oparciu zatwierdzone programy wychowania przedszkolnego. Stwarzamy warunki do rozwijania indywidualnych zainteresowań i uzdolnień dzieci.

Przedszkole jest przedszkolem publicznym

  • prowadzi nieodpłatną działalność wychowawczo – dydaktyczną w zakresie wychowania przedszkolnego
  • dokonuje rekrutacji dzieci w oparciu o zasadę powszechnej dostępności
  • zatrudnia nauczycieli posiadające odpowiednie kwalifikacje
  • praca wychowawczo – dydaktyczna prowadzona jest w oparciu idee J. Korczaka

Nasz patron

„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.” – jak pisał patron naszego przedszkola, Janusz Korczak. Korczak bardzo kochał dzieci. W sierocińcach, które prowadził, panowała rodzinna atmosfera ciepła i wzajemnego zaufania. Dzieci uważały Go za prawdziwego przyjaciela i miały do Niego bezgraniczne zaufanie. Janusz Korczak przeszedł do historii jako niezawodny autorytet moralny, kochający ponad wszystko dzieci.

0 przedszkolaków rocznie
0 grup przedszkolnych
0 osób w kadrze przedszkolnej

Co oferujemy Rodzicom i Dzieciom