Fundusze UE

Przedszkole Króla Maciusia I w Komornikach bierze udział w Projekcie Finansowanym z Funduszy Unii Europejskiej dla Gminy Komorniki: „Zwiększenie kompetencji kadry przedszkoli i realizacja zajęć dodatkowych, kompensacyjnych i wyrównujących szanse dzieci z terenu Gminy Komorniki”.

Planowany całkowity koszt realizacji Projektu wynosi 908 575,60 zł, a dofinansowanie w kwocie 726 860,48 zł., w tym ze środków UE 636 002,92 zł.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej w okresie 01.09.2024-31.08.2027 r. poprzez podniesienie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli pracujących w 4 przedszkolach samorządowych funkcjonujących na terenie Gminy Komorniki, rozszerzenie oferty placówek o dodatkowe zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci oraz doposażenie placówek.